90 urodziny Kubusia Puchatka

Wiwat  Misiu, łakomczuszku,

niech nie burczy Ci już w brzuszku.

My życzenia ci składamy,

byś był jak najdłużej z nami.

Miodku zawsze miej w dostatku,

żyj nam 100 lat nasz Puchatku !

13 października  świętowaliśmy  urodziny  Kubusia Puchatka . Na spotkanie przybył  nie tylko   Kubuś ,  ale również jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu.

Kubuś Puchatek , ulubieniec milionów dzieci  na całym świecie , obchodził  w tym roku  90 urodziny!  Po raz pierwszy o Puchatku świat usłyszał w Wigilię 1925 roku. W londyńskiej gazecie „Evening News” ukazało się bowiem opowiadania pisarza A. A. Milne’go, którego bohaterem był miś o bardzo małym rozumku.  Za datę urodzin Kubusia uważa się jednak dzień 14 października 1926 roku, gdyż właśnie wtedy wydano książeczkę zatytułowaną „Kubuś Puchatek”. Miś został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera  Milne’go, syna pisarza.

Laura  z grupy Motyle   przedstawiła  dzieciom kilka ciekawostek  dotyczących  autora i  postaci  misia. Był  wspólny  misiowy  pląs  oraz  specjalne życzenia  dla naszego  solenizanta, które  recytowaliśmy   wspólnie  z  Mieszkiem .

Naszym czytającym gościem była  pani Hania – nauczycielka   z grupy  Muchomorki . Przeczytała dzieciom jedną  z przygód  Kubusia Puchatka  pt. " Najpiękniejsze wspomnienia Kubusia Puchatka". Na koniec każda grupa zrobiła  z  Kubusiem  pamiątkowe zdjęcie .

autor : B. Mroczkowska – koordynator przedszkolnej akcji  CAŁA POLSKA  CZYTA DZIECIOM