Pażdziernik w grupie KRASNALI upływał pod znakiem marchewki. Na różne sposoby odkrywaliśmy jej wartości odżywcze oraz nieoceniony wpływ na nasz wygląd i zdrowie. Jednym z zadań było projektowanie marchewkowych stworków. W sali przez cały tydzień królowała " Jej Wysokość Marchewka". Dzieci poznawały ją na różne sposoby i wszystkimi zmysłami. Odwiedziły ogródek warzywny, gdzie mogły poznać naturalne miejsce wzrostu różnych warzyw. Wspólnie z rodzicami założyliśmy w sali barwny i kolorowy kącik witaminowy. Podczas zajęć zrealizowaliśmy z dziećmi tematy:

• Święto marchewki
  • Wartościowe produkty żywnościowe
  • Przygotowanie surówek z marchwi
  • Warzywa i owoce w naszej diecie
  • Walory zdrowotne marchewki
  • Czy marchewka jest zdrowa?
  • Jak wykorzystać zwykłą marchewkę w codziennej diecie.

Podsumowaniem projektu było wykonanie pracy plastyczno - technicznej " Największa marchew w ogródku" oraz wykonanie wystawy zdjęć i prac dzieci dotyczących projektu.