Organizacja przedszkola

Przedszkole Samorządowe w Różanie jest przedszkolem publicznym.

Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Różan.

• Przedszkole czynne jest w godzinach 630-1630.
  • Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 3 do 6 lat.
  • Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział,maksymalna liczba dzieci w oddziale przedszkola-wynosi 25.
  • W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów według grup wiekowych.
  • Za odpłatnością dzieci mogą korzystać z posiłków(śniadanie,obiad,podwieczorek).
  • Opieka,wychowanie i nauczanie w ramach podstawy programowej są bezpłatne.

BAZA   PRZEDSZKOLA

Przedszkole mieści się na uboczu naszego miasta w wolnostojącym  budynku otoczonym zielenią. Posiada bardzo dobre warunki pobytu dzieci oraz pracy personelu pedagogicznego i administracyjno-obsługowego.

Nasze przedszkole jest kolorowe i bajeczne . Jasne , duże sale wyposażone są w nowoczesne kolekcje mebli , dostosowane do wzrostu i potrzeb dzieci , różnorodne atrakcyjne zabawki  i pomoce dydaktyczne umożliwiające wszechstronny rozwój dzieci.

• Sale zabaw - ciepłe, przestronne, nowocześnie umeblowane i doskonale wyposażone w różnego rodzaju pomoce i zabawki umożliwiające wszechstronny rozwój dzieci.
  • Toalety przy salach zabaw - przystosowane  dla małych dzieci.
  • Gabinety specjalistów - wykorzystywane podczas zajęć terapii logopedycznej, terapii pedagogicznej, konsultacji psychologicznych etc.
  • Sala sportowa ( obecnie przysposobiona na potrzeby dodatkowego oddziału) - wyposażona w przyrządy do gimnastyki korekcyjnej i zabaw ruchowych, a także suchy basen z piłeczkami do relaksacji, drabinki gimnastyczne.
  • Galeria przedszkolna - gdzie eksponujemy dla rodziców wytwory prac plastycznych i technicznych dzieci.

Przy przedszkolu znajduje się bezpieczny, ogrodzony plac zabaw ze zjeżdżalniami i torami przeszkód, zabawkami na sprężynach, huśtawkami, piaskownicami, miejscem do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Zestawy te stwarzają doskonałe warunki do gier i zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami.

"Zielone" miejsca na placu zabaw np. pagórek porośnięty sosnami, czy rabaty kwiatowe zachęcają dzieci do obserwacji przyrodniczych i eksperymentowania we wszystkich porach roku.