Kalendarium

Sobota, 2019-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 388668
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 153 dni

PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W PODRÓŻY I NA WAKACJACH

Wakacje to dla każdego dziecka długo wyczekiwane wydarzenie. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby podróż i pobyt nad morzem, w górach, czy też nad jeziorem były bezpieczne.

Dlatego też w każdej grupie nauczycielki naszego przedszkola przeprowadziły zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Oparto je głównie na materiałach ogólnopolskiej akcji AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - edycja XI pod hasłem Przedszkolak bezpieczny w podróży.

Główne cele prowadzonych zajęć z dziećmi: poznanie zasad bezpieczeństwa w podróży i na wakacjach; uczulenie dzieci na groźne sytuacje i miejsca z którymi mogą się zetknąć, pokazanie jak ich uniknąć; wskazówki, jak przygotować się do podróży.

W wakacyjną, pełną wrażeń podróż nad morze, w góry, nad jezioro zabrały dzieci bajkowe postacie Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka.

Zajęcia prowadzono głównie w oparciu o metody aktywizujące (m.in. zabawy tematyczne, dydaktyczne, dramowe, stwarzanie sytuacji symulowanych) a także spotkania z ekspertami               ( policjant, strażacy), z wykorzystaniem różnorodnych środków dydaktycznych dostępnych w naszym przedszkolu, nadesłanych przez organizatora akcji oraz zgromadzonych przez nauczycielki przy współpracy z rodzicami.

Podsumowaniem działań był konkurs: Bezpieczny Przedszkolak w podróży i na wakacjach z udziałem dzieci wszystkich grup.

Pliki do pobrania