Z wizytą u weterynarza

Dnia 05.03.2024 r., dzieci z grupy Motyli i Pszczółek, odwiedziły gabinet weterynaryjny pana Gordona Rybackiego. Celem spotkania, było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt. Pan weterynarz, umilił spotkanie przyprowadzając swojego psa i kota. Dzieci mogły poznać przedmioty lekarskie, dowiedzieć się, jakie zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze są wykonywane w gabinecie. Pani Olga, przybliżyła dzieciom informacje, dotyczące pielęgnacji psów i kotów, np. strzyżenia czy kąpania.

Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu. Zadawanie pytań przez dzieci, zakończyło wizytę w gabinecie. Przedszkolaki zostały uświadomione, że zwierzęta to też istoty, które potrzebują dużo ciepła, miłości oraz troski ze strony swoich właścicieli.

Dzieci na koniec spotkania, podziękowały za przybliżenie wiedzy na temat pracy weterynarza, wręczając własnoręcznie zrobioną laurkę. Pani Olga, w podziękowaniu za zaangażowanie w zajęciach, wręczyła dzieciom kolorowanki oraz naklejki.

Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzin Państwa gabinetu weterynaryjnego przez przedszkolaków!