Wycieczka do sklepu owocowo-warzywnego

Dnia 03.10.2023 r., dzieci z grupy Pszczółki, wybrały  się na wycieczkę do miejscowego sklepu owocowo-warzywnego. Celem wizyty, było zapoznanie się z asortymentem sklepu oraz obserwacja pracy sprzedawcy.

Podczas wizyty w sklepie, dzieci mogły odczytywać i porównywać ceny produktów, sprecyzować, które są najdroższe, a które najtańsze, nazywać poszczególne owoce i warzywa. Zaskoczeniem, okazały się niektóre owoce i warzywa, których nazw dzieci nie znały – pomelo oraz batat. Ciekawym zadaniem, które dzieci miały do wykonania, było nazywanie poszczególnych ziaren, np. słonecznika, czy grochu.

Dziękujemy za tak miłe przyjęcie, które zostało zakończone poczęstowaniem wszystkich dzieci cukierkami.

Na koniec wizyty, Pszczółki podziękowały Pani Anicie, za możliwość przybliżenia wiadomości na temat pracy sprzedawcy oraz informacji o warzywach i owocach, wręczając laurkę.

Serdeczne podziękowania, składamy właścicielom Sklepu Warzywniczego - Państwu Godziebiewskim, za możliwość odwiedzenia sklepu przez dzieci z Samorządowego Przedszkola w Różanie oraz zapoznania ich z asortymentem i pracą sprzedawcy.