Spotkanie z weterynarzem

W ramach realizacji tematów kompleksowych „W gospodarstwie” i „Zwierzęta domowe”  grupę Muchomorki  odwiedził weterynarz – mama Blanki.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych i hodowlanych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do nich. Przedszkolaki zostały uświadomione, że zwierzęta domowe to też istoty, które potrzebują dużo ciepła i miłości ze strony swoich właścicieli.

Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu. Potem weterynarz wyjaśnił, co należy robić, kiedy domowe czworonogi czują się źle. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Kurlanda – lekarzowi weterynarii za przybliżenie Muchomorkom zawodu weterynarza.