Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące,
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla Chłopaków i Dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28 września 2023 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie do spożywania jabłek i to pod różnymi postaciami, z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostało przedszkole. Wszystkie dzieci tego dnia ubrane były w kolorze jabłuszek: czerwonych, zielonych i żółtych.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku. Jadły jabłuszka i pyszne ciasto z jabłkami. Rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym, jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko.

Takie "dni tematyczne", jak ten zachęcają dzieci do sięgania po owoce, ale również promują zdrowy styl życia.