W zaczarowanym świecie Doroty Gellner

09. II. 2017  nasze  przedszkolaki  uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym podczas,  którego poznały sylwetkę i twórczość  popularnej autorki piszącej dla dzieci – Doroty Gellner.

Pisarka 11 lutego obchodzi swoje urodziny.  Napisała ponad 100 wierszy  i 200 tekstów piosenek .  Jej  książki  znajdują się na  Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, a  książka Wścibscy została wpisana na Listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

6-latki- Zosia, Oliwia, Lena  oraz nauczycielka z grupy Pszczółek  p. Aniela czytały  dzieciom wybrane  wiersze  z  tomiku zatytułowanym Dorota Gellner Przedszkolakom . Na zakończenie spotkania wspólnie  śpiewaliśmy  piosenki – Ogórek Wąsaty, Zuzia lalka nieduża i Podajmy sobie ręce.

Autor: B. Mroczkowska